TIME FOR WEDDING Katarzyna Wojciechowska

Pupile na weselu, czyli pet-friendly wedding

Być może poznaliście się na wystawie kotów rasowych lub też na wybiegu dla psów? A może jesteście zapalonymi hodowcami płazów, bądź też oboje ukończyliście weterynarię? Tak naprawdę jest wiele powodów, dla których Para Młoda może zdecydować się na organizację pet-friendly wedding, czyli wesela, na którym wśród zaproszonych gości nie zabraknie też… psów, kotów, czy innych pupili.

Wesele przyjazne zwierzętom nie jest już nowością. Ta forma przyjęcia weselnego staje się coraz to bardziej popularna także w Polsce. Zanim jednak postanowicie zorganizować taką uroczystość, musicie pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

ZGODA LOKALU
Jeśli nie organizujecie przyjęcia weselnego przyjaznego zwierzętom na swoim terenie, kluczowe będzie powiadomienie właściciela wybranego obiektu weselnego o Waszych planach. Nie każde miejsce może zaakceptować obecność psów lub kotów podczas uroczystości weselnej. Warto ustalić to na początku przygotowań.

pies na weselu kot zwierzęta

POINFORMOWANI GOŚCIE
Uroczystość weselna to w dużej mierze przyjęcie na cześć Waszych gości. Nietaktem byłoby zatajenie przed nimi obecności Waszych pupili na tym wydarzeniu. Informując gości o zwierzętach na weselu, dowiecie się jednocześnie, czy któraś z osób nie ma alergii na sierść psa, czy kota. W ten sposób uda Wam się zapobiec nieprzewidzianym sytuacjom, które skutecznie zakłóciłyby ten ważny dla Was dzień.

OSOBOWOŚĆ PUPILA
Pamiętajcie, że jeśli Wasze zwierzęta lub zwierzęta Waszych gości zachowują się nieodpowiednio, są głośne, lubią się psocić i broić, ich obecność na weselu może okazać się udręką zarówno dla weselników, jak i dla Was samych.

pies kot na weselu konsultant ślubny

ROZMOWA Z FOTOGRAFEM
Uprzedźcie wybranego fotografa, że w tym najważniejszym dniu w Waszym życiu nie zabraknie także zwierząt. Fotograf, jak nikt inny, odpowiedzialny jest za uwiecznienie najistotniejszych momentów Waszej uroczystości. Świadomość obecności np. czworonogów, pozwoli mu zaplanować niektóre z ujęć. Warto też wspomnieć o obecności zwierząt pozostałym podwykonawcom.

PUPIL W ROLI GŁÓWNEJ
Jeśli jesteście kreatywni a Wasz pies uwielbia uczyć się nowych sztuczek, spróbujcie przydzielić mu jedną z głównych ról podczas tego wyjątkowego dnia. Pozowanie do zdjęć z gośćmi, wniesienie obrączek na odpowiednią komendę, czy machanie łapą na powitanie to tylko przykładowe sytuacje, w których Wasz pupil może odegrać szczególną rolę.

ZADBAJCIE O ZWIERZĘTA, JAK O POZOSTAŁYCH GOŚCI
Pamiętajcie, że pies, czy kot to równie ważny gość na Waszym przyjęciu. Zadbajcie więc o stały dostęp do zimnej wody, smakołyki, zabawki i cichy kąt do drzemki. Możliwość obcowania z Wami i Waszymi gośćmi ma być dla pupili przyjemnością, a nie karą.

zwierzęta na weselu time for wedding konsultant slubny

OPIEKUNKA DO ZWIERZĄT

Jeśli okaże się, że Wasi najbliżsi również postanowią pojawić się na weselu ze swoimi pupilami lub też, jeśli chcecie mieć pewność, że Wasz pies lub kot będą czuć się dobrze w tak licznym towarzystwie weselników, rozważcie wynajęcie specjalnej opiekunki do zwierząt. Tym samym to na jej barkach spoczywać będzie obowiązek dopilnowania wszystkiego, co związane będzie z obecnością czworonogów na Waszym weselu.

Organizując wesele przyjazne zwierzętom nie popadajcie w przesadę. Pamiętajcie, że najważniejszy jest komfort Waszego czworonoga. Jeśli macie obawy, że Wasz kot lub pies będzie czuł się źle w towarzystwie tak wielu osób, licznych rozmów i głośnej muzyki, oszczędźcie mu niepotrzebnych wrażeń i przekażcie go na ten wieczór pod opiekę kompetentnej osobie. Dzięki temu dzień Waszego ślubu będzie udany, a Wasz pupil spędzi go z dala od weselnego zgiełku, na swoim ulubionym fotelu, czy też w towarzystwie profesjonalnego opiekuna dla zwierząt.

fot. dogdeserveit.com, theritzyrose.com, pinterest.com, weddingvenues.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.