TIME FOR WEDDING Katarzyna Wojciechowska

Ślubne i weselne trendy 2018

Przygotowania do sezonu ślubnego 2018 wystartowały! Panny Młode rozpoczęły już poszukiwania swoich sukni ślubnych, a Panowie rozglądają się za garniturami i przeglądają oferty poszukując auto do ślubu. Najwyższa pora zatrzymać się na chwilę by sprawdzić ślubne i weselne trendy 2018. Czy organizując swój ślub i wesele podążamy za panującą modą? Czy wybierane przez nas dekoracje są hitem tego sezonu? Czy kolorystyka, którą wybraliśmy jako motyw przewodni to ta, ogłoszona kolorem 2018?

Kolor roku 2018

ultra violet kolor roku 2018

Jak już zdradziliśmy na naszych fanpage, kolorem roku 2018 ogłoszonym przez Instytut Pantone został Ultra Violet 18-3838. Kolor ten jest wyrazisty i głęboki. Zwracajcie więc uwagę dobierając elementy dekoracyjne i wszelkie dodatki, by nie zatopić się zanadto w tej fioletowej kolorystyce. Jak zawsze w przypadku kolorów w ślubnej i weselnej stylizacji, kierujcie się złotą zasadą, że niekiedy „mniej znaczy więcej”, a wiodący kolor zawsze warto przełamać osobną barwą, jak np biel, róż, zieleń, błękit, czy bordo.

Geometryczne wzory

geometryczne wzory trendy 2018

W sezonie ślubnym 2018 nie zabraknie geometrycznych wzorów i trójwymiarowych figur. Pojawiać się one będą przede wszystkim jako elementy dekoracyjne. Nie zabraknie ich również w papeterii, czyli zaproszeniach, winietkach, numerach stołów, czy np. menu weselnym. Geometryczny może być także sam tort, bądź też elementy candy bar, czyli słodkiego stołu. Geometryczne kształty doskonale sprawdzą się także w przypadku pudełeczek na obrączki Pary Młodej.

Transparentność

plan rozsadzenia gości w szkle

Do łask powróci wszystko, co przezroczyste i szklane. Chętniej wyprawimy uroczystość weselną w sali z ogromnymi oknami, a naszym gościom weselnym zaproponujemy przezroczyste krzesła. Tegoroczne Pary Młode, znacznie częściej niż to miało miejsce dotychczas, zastosują w dekoracjach szklane detale. Tablica powitalna na zdobionym lustrze lub plan rozsadzenia weselników na szklanej płycie nie będą należały do rzadkości.

Wianki i wieńce

wianki i wieńce na ślub i wesele panna młoda

Wianek zamiast welonu na głowie Panny Młodej nie zdziwi dziś już chyba nikogo. W sezonie 2018, wianki staną się także popularnym elementem dekoracji. W połączeniu z geometrycznymi i przestrzennymi figurami, wieńce, nawet w najprostszym wydaniu, będą zwracały na siebie uwagę gości. Podwieszane pod sufitem, mocowane na ścianach, czy też w formie ścianki za Parą Młodą, zdecydowanie wianki i wieńce wszelakie znajdą swoje miejsce na tegorocznych ślubach i weselach.

Ultra Violet, wianki, geometryczne kształty, czy też przezroczystość to dopiero część trendów, które zawitają na salach weselnych i w stylizacjach Pary Młodej w roku 2018. Zaglądajcie na nasz blog, a już niebawem zaprezentujemy Wam kolejne z ślubnych i weselnych nowości na nadchodzący sezon.

fot. Pinterest, Blue Glass Photography, Irie Matrimony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.